Abp Grzegorz Ryś: „178 dzieci otrzymuje stypendia. Jako łódzkie prezbiterium możemy śmiało tę liczbę podwoić”

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś jest jednym z pierwszych Darczyńców „Pierwszego kroku”. Dzięki jego zaangażowaniu naukę rozpoczęła w Aleppo 13-letnia Cyntia.

W dniach 23-25 listopada 2020 roku ksiądz biskup prowadził rekolekcje kapłańskie w łódzkiej katedrze i w Internecie, na zakończenie których zgodnie ze zwyczajem tych rekolekcji księża przekazują swój dar na jakiś cel charytatywny.

W tym roku abp Grzegorz Ryś miał szczególną propozycję:

Biskup Ryś zachęcił księży, którzy wysłuchali w tym roku rekolekcji, żeby wsparli program stypendialny dla dzieci w Aleppo, który prowadzi Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni”.

Prezentując słuchaczom program „Pierwszy krok” Metropolita Łódzki powiedział:

Dziecko w Syrii, w Aleppo, żeby się uczyć przez miesiąc potrzebuje stypendium w wysokości naszych 60 złotych… (…) To nie są jakieś niebywałe pieniądze. Ponieważ ten program trwa już od wakacji, w tej chwili (…) opłacane są stypendia dla 178 dzieci w Aleppo. Tak myślę, że my jako prezbiterium moglibyśmy śmiało tę liczbę podwoić.

Nawiązując do nazwy programu biskup dodał z uśmiechem:

To w ogóle dobrze brzmi – „pierwszy krok”. Nie dla nich. Dla nas! Pierwszy krok w jubileuszu dla nas. Nie dla tych dzieci pierwszy krok w edukacji, tylko dla nas pierwszy krok do oddania Kościoła Jezusowi i do potwierdzenia w Kościele tego programu: „Posłał mnie głosić Ewangelię ubogim”. Podwójmy tę liczbę!

Nie tylko oczywiście księża Archidiecezji Łódzkiej zaproszeni są do dołączenia własną darowizną do tworzenia funduszu stypendialnego „Pierwszy krok”. Zapraszamy wszystkich: podwójmy tę liczbę!

Dołącz do programu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *